YETKİLİ SERVİSİ
Doğuş Teknik Hizmetler Ltd.Şti.
ANA SAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLER ÖNERİ VE UYARILAR İLETİŞİM
..........YILLIK BAKIM YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ ..........YILLIK BAKIM YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ.........
iletisim

İLETİŞİM
Telefon
(0312)  317 02 02
(0312)  347 23 35
(0312)  317 83 12
Fax
(0312)317 08 81-
Cep Tel :    0543 907 79 55
Mail:dogusteknik@dogusteknik.com.tr

 

 

 

 

 

ANKARA DEMİRDÖKÜM YETKİLİ SERVİSİ
TEKNİK BİLGİLER
- Kombi Nedir?

Kombi Nedir?
Bireysel ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayan bir cihazdır.
Kaç Çeşit Kombi Vardır?
Kombiler çalışma prensibine göre dörde ayrılırlar.

 1. Bacalı kombiler.
 2. Hermetik kombiler.
 3. Baca fanlı (yarı hermetik) kombiler.
 4. Yoğuşmalı kombiler.

Bacalı Kombi
Bacalı kombiler; çalıştırıldığında gerekli olan oksijeni bulunduğu ortamdan alırlar ve çalışma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar.
Hermetik kombi
Hermetik kombiler çalışması için gerekli olan oksijeni fan yardımı ile dışardan alırlar ve çalışma sonucu oluşan atık gazları yine fan yardımı ile dışarı atarlar. Yani hermetik kombiler kendiliğinden bacalıdır. Uygun olan her yere montajı yapılabilir.
Yoğuşmalı kombi
Yoğuşmalı kombiler; çalışma sonucunda ortaya çıkan yüksek sıcaklıktaki atık gazın içerisinde bulunan su buharının, yoğuşturulmasıyla ortaya çıkan enerjinin, geri sistemde kullanılmasıdır. Bu tür kombiler kullanım açısından daha ekonomiktir.
DİKKAT!
Kombinize yılda bir kez olmak üzere bakım yaptırmanız cihazınızın yedek parça kullanım ömrünü uzatır ve uzun yıllar ilk günkü kalitesini korur.

 • Kombinizin su basıncının 1,5 bar seviyesinde olmasına dikkat ediniz.
 • Radyatörlerinizin ısınma performansının düştüğünü düşünüyorsanız radyatör bakımını yaptırmanız önerilir.
 • Kombinizi yüksek derecede kullanmanıza rağmen ısınamıyorsanız, bu dairenizin ısı yalıtımının yetersiz olduğu anlamına gelir. Bu durumda her ay yüksek fatura ödemektense yalıtım işlerinin yaptırılmasını öneririz.
 • Kombinizin randımanlı çalışması açısından en az üç radyatörün açık olması önerilir, aksi takdirde kombiniz zarar görmekle kalmaz faturalarınız da yüksek gelir.
 • Radyatörlerinizin bir kısmının sıcak bir kısmın ise soğuk olduğunu fark ettiğinizde radyatörünüzün havasını alınız.  Havasını almadan önce kombinizi kapatmanız, sonra sol üst tarafta bulunan prüjörü gevşetip su gelene kadar beklemeniz gerekmektedir. İşlem bittikten sonra suyu tekrar kontrol ediniz.
 • Verdiğimiz teknik bilgilerle kombinizin sorunlarını çözemiyorsanız mutlaka servis talebinde bulununuz. Avrupa ve Anadolu yakasındaki, kombi konusunda uzman, tecrübeli kadromuz ile size en kısa sürede ulaşarak sorununuza çözüm olacağız

  logo-------------------- pro -----------------tse
  Demirdöküm Yetkili Servisi - Doğuş teknik Hizmetler Ltd.Şti.

  Coprayt©dmkol tasarım