YETKİLİ SERVİSİ
Doğuş Teknik Hizmetler Ltd.Şti.
ANA SAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLER ÖNERİ VE UYARILAR İLETİŞİM
..........YILLIK BAKIM YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ ..........YILLIK BAKIM YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ.........
iletisim

İLETİŞİM
Telefon
(0312)  317 02 02
(0312)  347 23 35
(0312)  317 83 12
Fax
(0312)317 08 81-
Cep Tel :    0543 907 79 55
Mail:dogusteknik@ttmail.com

 

 

 

 

 

TEKNİK BİLGİLER - Hidrofor Nedir?

Hidrofor Nedir
Marka model ve tip bakımından oldukça fazla modellerde üretilen hidroforlar binalarımızda dairelerimizde villalarımızda site ve gökdelenlerimizde şebeke suyunun yeterli olmadığı durumlarda mevcut depolardan ya da bahçelerimizdeki artezyen kuyularından basınçlı su ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılan pompalardır.
Basınclı suyun sisteme düzgün olarak verilebilmesi için pompa çıkışında bir genleşme tankı bulunur. Bu tankta basınçlanmış durumdaki su depolanmış olduğundan, musluklar açıldığında öncelikli olarak hattaki, sonra da genleşme deposu aracılığıyla takviye edilen su kullanılır ve pompalar böylelikle tükenen suyu takviye eder ya da yetmeyen noktada ihtiyacı karşılamaya çalışır.
Bir hidrofor alacağınız zaman öncelikle kaç daireye su temini sağlayacağını hidroforun montaj yapılacağı yer ile kat ya da katlar arasında ne kadar mesafe olacağı yatay ya da dikey gidecek boruların uzunluğu suyun yol alacağı mesafedeki sürtünme payı çok iyi hesaplanmalı ve bununla birlikte *Bina ya da dairenizin tesisat borularının ne derecede açık ve sağlıklı olduğunu bilmeniz gerekmektedir..
 
Apartman ya da daire tesisatlarınızda kireçlenme ve tıkanmadan dolayı su basınçsız ya da yeterli miktarda gelmiyorsa öncelikle bir ehli tesisatçıya başvurup tesisatlarınızı gözden geçirtmelisiniz.
Apartmanlar için kullanılan hidrofor tipleri genellikle piston pompalı hidroforlardır

logo-------------------- pro -----------------tse
Demirdöküm Yetkili Servisi - Doğuş Teknik Hizmetler Ltd.Şti.

Coprayt©dmkol tasarım