YETKİLİ SERVİSİ
Doğuş Teknik Hizmetler Ltd.Şti.
ANA SAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLER ÖNERİ VE UYARILAR İLETİŞİM
..........YILLIK BAKIM YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ ..........YILLIK BAKIM YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ.........
iletisim

İLETİŞİM
Telefon
(0312)  317 02 02
(0312)  347 23 35
(0312)  317 83 12
Fax
(0312)317 08 81-
Cep Tel :    0543 907 79 55
Mail:dogusteknik@dogusteknik.com.tr

 

 

 

 

 

TEKNİK BİLGİLER - Hidrofor Seçimi?


Hidrofor Seçimi Hakkında Genel Bilgiler
Belli bir kullanım yeri ve işletme şartları için en uygun olan hidrofor tipinin belirlenmesinde şunlara dikkat edilmelidir.
1-  Çok kullanıcılı ve debi ihtiyacı zamanla değişen yerlerde, toplan debi ihtiyacını birden çok pompayla karşılamak doğrudur. Örneğin; toplam debi gereksiniminin 30 m3/h olduğu bir uygulamada tek pompalı bir hidrofor yerine beherinin debi kapasitesi 10 m3/h olan 3 pompalı bir hidrofor seçilmelidir.
2-  Yedekleme fonksiyonu arzulandığında hidroforun bir pompasının devre dışı kalması durumunda, diğer pompalar toplam debi gereksinimini karşılayabilecek kapasitede seçilmelidir. Örneğin; toplam debi gereksinimi 30 m3/h olduğu bir uygulamada tek pompalı bir hidrofor yerine beherinin debi kapasitesi 15 m3/h olan 3 pompalı bir hidrofor seçilmelidir.
3-  Pompa kapasitesinin ve kademe sayısının seçiminde, hidroforun alt ve üst basınç işletim noktalarının, verim eğrisinin uygun bölgesinde oluşmasına dikkat edilmelidir.
4-  Pompa tipinin belirlenmesinde, hidroforun çalışacağı  montaj şartlarına göre NPSH karakteristiğinin uygunluğu teyit edilmelidir. Hidroforun emiş yapması gerekecekse bu durum siparişte belirtilerek, ilgili yapısal önlemlerin alınması sağlanmalıdır.
5-  Pompa tipinin ve hidroforu oluşturan diğer yapı elemanlarının doğru seçimi için akışkanın fiziksel ve kimyasal özellikleri dikkate alınmalıdır.
6-  Seçilecek membranlı deponun hacmi kullanım şartlarına bağlıdır. Kesintisiz su kullanımının olduğu uygulamalarda ve frekans konvertörlü hidroforlarda depo hacmi daha küçük seçilebilirken, diğer uygulamalar için mümkün olduğunca büyük bir hacim faydalı olmaktadır. Membranlı deponun izin verilen işletme basınç sınırı, hidrofor pompalarının sıfır debide yaratabilecekleri azam

logo-------------------- pro -----------------tse
Demirdöküm Yetkili Servisi - Doğuş Teknik Hizmetler Ltd.Şti.

Coprayt©dmkol tasarım